Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Lusterka zewnętrzne, pożądany towar :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Lusterka zewnętrzne, pożądany towar :(

    Witam kolegów.
    Mam problem z moją skodziawką, otóż od niedawna zaczęło coś brzęczeć na przodzie, taki dźwięk jakby stukanie jakiegoś metalu o metal, blachę. Mając chwilę czasu wlazłem w kanał odkręciłem osłonę pod silnikiem i dawaj wszystko sprawdzać. Co się okazało pękł trzpień od mocowania chłodnicy powietrza doładowującego, zaznaczone na fotce (po kliknięciu w pełnym rozmiarze) :

    [center:35504abe73]]"]Link[/center:35504abe73]

    I teraz po stronie kierowcy na nierównościach wszystkie chłodnice stukają albo o belkę zderzaka albo coś podobnego. Ze zdjęcia wnioskuję że owy trzpień jest integralną częścią intercoolera więc wymieniać całości nie zamierzam natomiast chce dostać się od przodu auta do tych chłodnic. A żeby to uczynić przydałoby się zdjąć kratki zderzaka, o tych bocznych czytałem że trzeba je wyszarpać, próbowałem ale za chiny ludowe ani drgną, siedzą jak zaspawane, natomiast jak jest zamocowana ta środkowa długa co jest centralnie pod rejestracją, proszę o wskazówki i sugestie, jakieś fotki może ktoś ma jak wyglądają zaczepy aby przy demontażu nie urwać, wszystko by się przydało. Jeśli dostanę się za kratki spróbuję jakoś zablokować te chłodnice aby nie ruszały się, nie wiem co wymyślę i jak to zrobię jeszcze ale ten dźwięk mnie po prostu irytuje.

    [ Dodano: Pią 11 Lip, 14 22:01 ]
    Tu jest mniej więcej o tym problemie tylko że po przeciwnej stronie, obawiam się ze dojdzie u mnie do tego samego....
    Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    [O2] Lusterka zewnętrzne, pożądany towar

    Użytkuję moją Octavie od 1,5 miesiąca. Wczoraj pożyczyłem auto rodzince na wyjazd do Szklarskiej Poręby i dzisiaj mi dzwonią, że na parkingu ukradli mi lusterko prawe zewnętrzne. Ktoś spłoszył kolesia (jak się później okazało na policji, grasuje taki jeden i nie mogą go złapać od dawna), także chociaż lewe i reszta auta się ostała.
    Teraz moje pytanie. Jest możliwość kupna oryginalnego lusterka już polakierowanego w kolorze nadwozia, czy trzeba kupić i polakierować pod kolor?
    Lusterko jest z funkcją podświetlania przestrzeni koło drzwi i najtańsze jakie znalazłem na allegro kosztuje 209 zł + trzeba będzie go pomalować pod kolor. Ile może kosztować malowanie z materiałem?
    Pytam tutaj, bo wyskoczyło to teraz, w ASO już nie pracują, żeby podpytać, a na razie policja wystawiła jakieś zaświadczenie, że mogę tak jeździć, ale z tego co mi rodzinka przekazała, to tylko przez jakiś czas, więc muszę w miarę szybko działać.

    Z góry dzięki za wszelkie info.

    Komentarz


    • #3
      Malowanie to pewnie z 40-50zł.

      Komentarz


      • #4
        demmsi, chyba bez podkładu normalne malowanie kosztuje ok 100 plnów za sztukę. Przy dobrych wiatrach i targowaniu się, po znajomościach może z 80 plnów.

        wojtas1985, możesz kupić oryginalne i pomalować lub szukać lusterka w takim samym kolorze jak masz całe auto. Ja swoje lusterka malowałem i na drugi dzień miałem do odbioru
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          może nawet kupisz swoje ;-)

          przykre ale prawdziwe

          Komentarz


          • #6
            Dzisiaj jak wrócili sprawdziłem, ilu pinowa wtyczka jest i udało mi się zamówić na allegro używane w kolorze mojego nadwozia za 120 zeta + przesyłka.
            Teraz przynajmniej wiem, że kolejnym zakupem do Octavii będzie autoalarm. :wink:

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez wojtas1985
              kolejnym zakupem do Octavii będzie autoalarm.
              wojtas1985, na lusterka nie pomoże :cry:
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                To co wywalili szybe i odkrecili od srodka srube i wyjeli lusterko :?: :shock:
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                  Zamieszczone przez wojtas1985
                  kolejnym zakupem do Octavii będzie autoalarm.
                  wojtas1985, na lusterka nie pomoże :cry:
                  może nie pomoże, ale całkiem możliwe, że gdyby koleś nie został spłoszony, to zabrałby się za drugie lusterko, a potem kto wie za co jeszcze...

                  najgorsze jest to, że działo się to w biały dzień na płatnym, ale niestrzeżonym parkingu, pod jakimś szlakiem w Szklarskiej, złodziej był normalnie przebrany za turystę (wielki plecaczek na wypady w góry, ciuszki też sportowe na wyprawę po szlakach).

                  a szyby nie wybił tylko wyrwał to lusterko i przeciął kable

                  Komentarz


                  • #10
                    A ktoś podpowie ile kosztuje całe lusterko zewnętrze do OII przed i po FL w serwisie, wraz z malowaniem? Ktoś coś takiego przerabiał, z AC przejdzie?

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X